Prečo si vybrať inteligentný dom?

Jednoducho, zjednoduší vám to bežný život. 🙂 Pri správnom návrhu vie dom, kedy má zažať alebo zhasnúť svetlá. Vie, že keď sú otvorené okná, nemá dom zapnúť kúrenie. Vie, že keď nie ste doma, má vytiahnuť rolety, aby dom ohrievalo slnko alebo ich zatiahnuť, aby nebolo vnútri horúco. Takisto vie, že kúriť na komfortnú teplotu má až pol hodinu pred vaším príchodom a nie celý deň. Vie, že treba vyvetrať garáž, keď ste v nej naštartovali auto. Jednoducho všetky veci, ktoré robíte bez systému, automaticky náš systém robí za vás. Intuitívne a sám.

Ďalším dôvodom je kontrola. Viete si skontrolovať spotreby jednotlivých spotrebičov, kúrenia a chladenia. Diaľkovo viete spínať zásuvky. Asi každému sa už aspoň raz stalo, že po odchode z domu zneistel. Vypol som žehličku?

S inteligentnou domácnosťou si ju vypnete. Ak je aj náhodou už neskoro, systém zaznamená dym a upozorní vás. Vy potom môžete na diaľku otvoriť susedovi dvere a on zachráni situáciu. Aké jednoduché, však? 🙂

Video, ktoré vám predstaví základný prvok systému

Inteligentná zásuvka, ktorú môžete ovládať. Meria spotrebu, premieta ju do grafov a pomocou farby led pásika ju znázorňuje.

Energetická úspora

Inteligentné riadenie domu vám ušetrí množstvo €. Rozumným riadením kúrenia, vetrania, žalúzii a riadenia spotrebičov vám ušetríme nemalú čiastku. 🙂

Uvedieme pár príkladov.

Odídete z domu, systém zaznamená váš odchod, nastaví požadovanú teplotu na tzv. udržiavaciu.

Pri vašom príchode vás zaznamená a automaticky nastaví teplotu na komfortnú, prípadne si ju nastavíte sami tesne pred príchodom, aby ste mali dom už príjemne teplý. Nastavením časových harmonogramov cez aplikáciu si určíte, kedy má ako dom kúriť .

Šetrenie na vykurovaní domácnosti

Riadenie žalúzií. Celý deň nie ste doma, deti v škole, manželka v práci, dom automaticky riadi žalúzie tak, aby v zime slnko zohrievalo dom cez okná pomocou slniečka, prípadne pri nízkom osvite žalúzie zatiahne pre zlepšenie tepelnej izolácie. V lete naopak žalúzie budú celý deň zatiahnuté, aby sa dom neprehrieval, a vy tak šetríte na kúrení v zime a na chladení v lete. 🙂

Riadenie spotreby domu.

Moderným trendom v dnešnej dobe je fotovoltika… a prečo nie?

Je to technológia budúcnosti, tak ako automatizácia domácnosti. 🙂 Pre fotovoltiku je ideálne, aby sa čo najviac energie spotrebúvalo cez deň. To si viete nastaviť pomocou nášho systému. Dokážete si nastaviť, aby kúrenie kúrilo aj cez nastavenú hodnotu pri vysokom výkone zo strechy a pod.

Spojenie inteligentnej domácnosti a fotovoltickej elektrárne zabezpečí maximálnu energetickú úsporu.

Spotrebiče ako zavlažovanie, ohrev TÚV, kúrenie, rôzne čerpadlá zo studní a podobne vám nastavíme tak, aby sa zapínali postupne. Tak vám stačí nižší výkon elektrárne. Opäť sme našli cestu, ako s našou technológiou ušetriť €. 🙂

Aplikácia Fibaro vám pomocou jednoduchých a prehľadných štatistík umožní sledovať vašu spotrebu.

Senzory vytopenia a dymu vás zachránia v nečakanej situácii, pri havárii, úniku plynu alebo požiari. Pozrite sa na možnosti notifikácie pomocou týchto dvoch extra citlivých senzorov.

Ochrana vás, vašej rodiny a majetku

Prvkom inteligentnej inštalácie je aj zabezpečovací systém napojený priamo na aplikáciu vo vašom smartfóne. Aj zabezpečovací systém sa dá zautomatizovať na hlasové povely, alebo odblokovať správnym pohybom rúk, teda gestom.

Systém má mnoho možností. Praskla hadica, vytápa vás. Čo teraz?

Štandardne to trvá. Kým prídete domov, zatiaľ stihne vytopiť suseda pod vami.. Tomu to samozrejme nie je po vôli, a tak vám rozbije dvere a zatvorí ventil. Škody na majetku sú obrovské.

S nami sa vám to nestane. Senzor zaznamená vodu, pošle vám notifikáciu na smartfón a automaticky zatvorí ventil na prívode vody do domácnosti.

Škody? Minimálne. Vytieklo pár litrov vody.

Cena inteligentnej elektroinštalácie je nižšia ako škody, ktoré sú napáchané pri takýchto havarijných stavoch. Komu sa také niečo aspoň raz za život nestane?

Ďalšia možná situácia. Senzor pohybu zaznamená nežiadúcu návštevu. Okrem toho, že vám pošle notifikáciu, môže vytiahnuť všetky žalúzie, rozblikať celý dom, spustiť sirénu, zamknúť všetky dvere, zavolať políciu, jednoducho, čo si poviete.

Aby ste predišli nežiadúcemu spusteniu alarmu – deti prišli zo školy a zabudli systém gestom odblokovať. Môžete použiť kamery, na ktoré sa pozriete priamo cez aplikáciu na smartfóne.