Loxone smart home system

Loxone je riešenie inteligentnej domácnosti vyrobené v Rakúsku. Ide o veľmi kvalitný systém, ktorý stavia na vlastnom vývoji software aj hardware. Loxone je určený prevažne pre tých najnáročnejších klientov s dôrazom na vysokú mieru automatizácie a pocitu luxusu. Loxone umožňuje riadiť a automatizovať kompletne celý objekt. Základom každej inštalácie je Loxone Miniserver.

Vlastný hardware aj software

Kvalitné Rakúske spracovanie

Extrémne robustné riešenie

Výborná technická aj zákaznická podpora

Pre koho je Loxone určený ?

Loxone je kvalitný systém určený hlavne pre inštalácie s dôrazom na vysokú spoľahlivosť, kvalitu a robustnosť. Treba však poznamenať že na Loxone treba myslieť už pri projektovaní domu, čiže je prirodzené že jeho integrácia do domu je náročnejšia. Ako najsilnejšiu stránku systému Loxone vidíme vysokú mieru automatizácie, takzvané fungovanie domu na autopilota, čo má Loxone zvládnuté určite najlepšie na trhu.

Hlavné výhody

 • Spoľahlivosť a robustnosť
 • Pokročilé možnosti automatizácie
 • Takmer bez obmedzení vo veľkosti projektu

Nevýhody

 • Vysoká obstarávacia cena majetku
 • Obtiažna správa z pohľadu užívateľa

Komunikačné technológie Loxone

 

Loxone Tree

Loxone Tree je káblové zbernicové rozhranie vyvinuté špeciálne pre integráciu prvkov Loxone vrámci periférii objektu. Jedná sa prevažne o senzoriku a aktory. Technológia Loxone Tree prináša až 80% úsporu pri ťahaní kabeláže.

Loxone Link

Loxone Link je rozhranie Loxone miniserveru, ktoré umožňuje pripojenie rozširujúcich modulov – tzv. extensions. Na jeden miniserver je možné pripojiť až 30 samostatných extensions.

Loxone Air

Vďaka technológii Loxone Air je možné rozšíriť inštaláciu Loxone o bezdrôtové komponenty. Loxone Air taktiež zabezpečuje možnosť inštalovať Loxone do menších objektov bez nutnosti pripravenosti špeciálnej kabeláže.

Loxone a tvorba automatizácie

V systéme domácej automatizácie Loxone je možné riešiť funkčnosť systému dvomi spôsobmi. Jedným zo spôsobov sú funkčné bloky. Toto je časť inštalácie, ktorú vykonávame my. Na základe logiky funkčných blokov funguje celý dom. Druhou možnosťou je dizajnér automatiky, čo je časť software určená pre koncového klienta a jeho myšlienky.

Loxone funkčné bloky

V systéme domácej automatizácie Loxone je možné riešiť funkčnosť systému dvomi spôsobmi. Jedným zo spôsobov sú funkčné bloky. Toto je časť inštalácie, ktorú vykonávame my. Na základe logiky funkčných blokov funguje celý dom.

Dizajnér automatiky Loxone

Primárne a najjednoduchšie použitie zásuvky FIBARO je implementácia osvetlenia, rôznych stolových lámp, nočných svetiel a ostatných zariadení určených na osvetlenie, do ktorých nie je priamo možné vstavať modul ovládania osvetlenia. Samotná zásuvka je tak malá, že sa zmestia aj dve vedľa seba do bežnej dvojzásuvky, to u konkurencie nečakajte.

Loxone Miniserver

Centrální jednotka pro řízení inteligentní elektroinstalace v domácnosti, firmách či pro speciální projekty automatizace.

Loxone Miniserver byl vyvinut speciálně pro profesionální elektrikáře. Zařídí většinu úkolů pro účely zabezpečení, pohodlí a energetické účinnosti.

 • Loxone Link rozhraní (až 30 Extensionů)
 • Loxone Tree rozhraní (až 50 Tree zařízení)
 • LAN rozhraní (IPv4/IPv6, SSL, 100Mbps)
 • Napájení 19,2–30 V DC (PELV)

Loxone Miniserver Go

Najflexibilnejšia možnosť pre automatizáciu budov. Miniserver Go je najlepším variantom pre rekonštrukcie a renovácie. Ponúka skvelú funkcionalitu a výkon pre inteligentné domy, komerčné projekty aj špeciálne aplikácie.

 • Loxone Air (k pripojeniu až 128 Air zariadení)
 • Loxone Link (k pripojeniu až 30 Extensionov)
 • LAN (podporujúci IPv4, IPv6, HTTPS/SSL)
 • Vstup na Micro-SD kartu
 • Nabíjanie cez Micro USB (5 V DC)

Dokonalý prístup do domu

Loxone ponúka vlastné NFC klávesnice kombinovateľné s videovrátnikom. Tieto klávesnice nemajú obdobu u žiadneho iného výrobcu smart home riešení. Tým pádom systém Loxone má najlepšie zvládnuté riešenie prístupu do domácnosti prostredníctvom prístupových bodov integrovaných natívnou formou do systému.

Modulárny systém s mnohými rozhraniami pre ovládanie technológii domu

Veľkosť vašej inštalácie Loxone a súvisiace požiadavky na ovládanie nakoniec určujú, aké rozšírenia (Extension) budú pre realizáciu inteligentnej automatizácie potrebné. Nie sú potrebné zbytočné náklady. V našom sortimente ľahko nájdete správne rozširujúce moduly pre každú požiadavku. Či už ide o integráciu ventilačného systému alebo o jednoduché stmievanie svetla.

Loxone Audioserver a Stereo Extension

Vaša obľúbená hudba vo všetkých miestnostiach:

Vďaka 4 integrovaným výstupom zosilňovača vás všade obklopuje vaša obľúbená hudba. Či už ide o zoznamy skladieb doma, hudbu, ktorá podporuje koncentráciu v kancelárii, romantická kulisa v reštaurácii a oveľa viac!

Rovnaká pieseň v niekoľkých miestnostiach? Žiadny problém! V Loxone Config môžete kombinovať ľubovoľný počet výstupov a vytvárať individuálne zvukové zóny. S našimi Stereo Extension môžete svoj audio systém ľahko rozšíriť o ďalšie zóny – kedykoľvek.

Loxone znamená integráciu tých najlepších technológií

Spoločnosť Loxone podporuje a spolupracuje s tými najlepšími spoločnosťami vo svojich odvetviach. Táto spolupráca je veľmi spoľahlivá, jedná sa zväčša o firmy z nemecky hovoriacich krajín, čiže väčšinou o kvalitné Rakúske a Nemecké značky.
Westaflex
Proxon
Schuco
Peraqua
NILAN
PaketSafe
Okofen
KEBA
Kostal
hargassner
Internorm
Fronius
Geiger
Froling
Energie AG
BMW-i