Inteligentný dom nie je len ilúzia

Inteligentný dom alebo byt je navrhnutý tak, aby ste mohli ovládať takmer všetky aspekty Vášho domáceho prostredia z ľubovoľného miesta.

Všetky zariadenia sú ovládané a kontrolované cez jednoduchú aplikáciu vo vašom mobile, tablete alebo PC. Inteligencia spočíva v tom, že naučíte Váš dom Vašim zvykom a určíte ako sa má správať v každodenných činnostiach a situáciách.

Získate tak spoľahlivého pomocníka, ktorý vám bude pomáhať a starať sa o vás, vašich blízkych a váš majetok. Vy tak budete mať viac času, viac peňazí, väčší komfort, pokojnejšiu myseľ a väčšiu kontrolu nad tým na čom Vám záleží.

Smart riešenie je jednoduchšie než myslíte

Mnohí ľudia sa domnievajú, že smart riešenie je zbytočne predražené a nevyužiteľné v praktickom živote. Ako zvyčajne, aj v tomto prípade je lepšie vidieť a vyskúšať si všetko naživo. Pokiaľ potrebujete len niekoľko základných informácií, možno Vám pomôžu odpovede na najčastejšie otázky našich klientov.

Nie je inteligentná elektroinštalácia príliš drahý luxus?

Jednoznačne nie. Keď si zrátate, koľko ušetríte pomocou optimalizácie spotreby, scén určených pre šetrenie energie a štatistík, ktoré Vám systém poskytne, zistíte, že inteligentná domácnosť Vám ušetrí pomernú časť energií.

Je pravda, že prvotná investícia je aj tak rádovo v tisícoch eur?

Áno, ale nahrádza ovládače tretej strany. Nie je potrebné inštalovať termostaty kúrenia spolu s kúrením, ovládanie klimatizácie, žalúzii, ozvučenia, vstupných a garážových brán. Nemusíte si nechávať inštalovať alarm. Všetko ovládanie zastreší inteligentný systém s rovnakou alebo menšou cenou.

Čo ak firma, ktorá mi inštaluje klimatizáciu neovláda vašu technológiu?

To vôbec nevadí, prenechajte inštaláciu ovládania na nás, prípadne predajte kontakt na inštalačnú firmu. My sa už spolu dohodneme. Nie je to nič, čo by kvalitná firma vo svojom obore nezvládla.

Stavba domu je náročná investícia, inteligentnú elektroinštaláciu si chcem nechať na neskôr. Je pre to potrebné niečo urobiť?

V samej podstate nič. Nechajte si nainštalovať klasickú elektroinštaláciu, rovnaký systém ako sa používa pri novostavbách používame aj pri rekonštrukciách, všetko je bezdrôtové.

Koľko mi vydržia baterky? A čo ak sa vybijú?

Baterky vydržia 3 – 10 rokov, podľa frekvencie používania prvku. Po vybití baterky sa prvok jednoducho vypne a bude sa javiť ako nefunkčný.

Avšak systém Vás dopredu upozorní, ktorá baterka je na hranici životnosti a odporučí Vám výmenu.

Mám veľký dom. Dosiahne signál až k najvzdialenejšej izbe?

Nič sa nedeje. Každý prvok inštalácie je príjimač a vysielač. Nikto nemá izby dlhé stovky metrov, takže strata signálu je takmer nemožná.

Rozhodol som sa svoj inteligentný dom rozšíriť o ďalšie prvky. Musím vymeniť aj riadiacu jednotku?

Nie nemusíte, riadiaca jednotka sa aktualizuje. Všetky prvky, ktoré budete chcieť doinštalovať, sa inštalujú bezdrôtovou cestou, takže je to možné kedykoľvek.

Dokonca k tomu nepotrebujete nás, dokážeme vás telefonicky naviesť, je to naozaj jednoduché.

Zostane mi možnosť ovládať dom aj pomocou klasickej 'vypínačovej' cesty?

Samozrejme, ovládanie klasickým spôsobom je základným stavebným prvkom domu a nemožno ho vynechať. Taktiež slúži ako “bypass” pri neočakávanom výpadku riadiacej jednotky.

Myslím, že nie je vhodné aby nastavovanie kúrenia, zavlažovania alebo bezpečnosti mohli ovládať aj deti. Je možné to obmedziť?

Samozrejme, je to možné nastaviť. Ako administrátor viete nastaviť práva pre každého užívateľa inak. Deťom sa jednoducho ovládanie citlivých prvkov systému v aplikácii neukáže. Pri nastavení cez dock sa zasa zobrazí upozornenie na vašom smart zariadení.

Stále váhate nad inteligentným riešením pre váš dom?

Dovoľte nám, aby sme vás presvedčili
  • Energetická úspora
  • Kontrola na diaľku
  • Prehľad o spotrebe energií
  • Ochrana majetku
  • Automatizácia
  • Inteligentná domácnosť

Najväčšou výhodou inteligentného domu je to, že vám uľahčí a spríjemní život. Postará sa o efektívnu reguláciu spotreby energií, zabezpečenie a ochranu vášho majetku a navyše vás vďaka automatizácii dokáže odbremeniť od mnohých každodenných úloh. Požiadajte nás o nezáväznú cenovú ponuku, prípadne sa s nami spojte a dohodnite si stretnutie alebo konzultáciu.