Kúrenie

Ovládajte klímu vo vašom dome inak ako bežným spôsobom.

V súčasnosti je na trhu veľké množstvo spôsobov vykurovania. Každý zákazník má špecifické požiadavky a systém z-wave dokáže vaše požiadavky a očakávania splniť. Nielenže môžete kúrenie ovládať pomocou termostatov, ale aj na diaľku pomocou aplikácie. Nastavíte si časové zóny kúrenia, systém rozpozná váš odchod a vie, že keď nie ste doma, je zbytočné domček vykurovať.

Výrobcovia technológii s podporou Z-wave nezaostávajú ani v oblasti vykurovania. Existuje množstvo termostatov s podporou každého možného spôsobu vykurovania s individuálnimi požiadavkami pre ovládanie technológie kúrenia. 

Asi najčastejšie používaným spôsobom vykurovania je podľahové vykurovanie na vodnej báze. Pri takomto spôsobe vykurovania bežne používame elektromagnetické hlavice v rozvádzači kúrenia ovládané bežnými relátkami. Takto dokážete ovládať toľko okruhov kúrenia, koľko je vo vašom dome možné. Poďla možností a typu vykurovacieho zariadenia inštalujeme relé, ktoré vypne kotoly ak nie je požiadavka na vykurovanie v žiadnej zóne. Takto šetríte nielen kotol, ale aj vašu penaženku.

Na obrázku na pravej strane vidíte ukážku štýlových multifunkčných termostatov so širokým spektrom nastavenia.

Pri rekonštrukciách sa často stretávame s kúrením radiátormi. Ani v tomto spôsobe ovládania kúrenia Z-wave nezaostáva. Taktiež odporúčame inštaláciu relé, ktoré zapína/vypína kotol podľa požiadavky vykurovania. Tento signál dostáva z Termohlavíc, ktoré sa inštalujú priamo na ovládacie hlavice radiátorov. Takto urobíme aj z klasických radiátorov inteligentné.

Ukážka dizajnu termohlavice bežne používanej pri rekonštrukciách domov s implementáciou inteligentného systému. Termohlavica indikuje na svojom displeji teplotu okolo, prípadne nastavenú teplotu, podľa vášho výberu.

Ovládanie vykurovania nekomunikuje iba medzi kotlom, termostatmi a hlavicami. Kúrenie ovplyvňuje rada dalších modulov inteligencie ako napríklad dverové senzory, multisenzory, tlačidlá, ktoré indikujú prítomnosť domácich.

Dva klúčové moduly optimalizácie ovládania a spotreby vykurovania.