Zabezpečenie

Nie je to len o pár čidlách. Zabezpečenie domu s nami je interaktívne

Zabezpečenie je základným prvkom inteligentného systému. Inteligentný dom s použitím komponentov z-wave ponúka pestrú škálu zabezpečovacích prvkov. Od kamier popredných značiek ako Hikvision, až po multisenzory FIBARO, bezdrôtové senzory otvorenia okien a dverí, záplavové senzory, dymové senzory, uzatváracie ventily a rady ostatných komponentov v prémiovej kvalite a dizajne. Presvedčte sa sami.

Prečítajte si, čo všetko vie zabezpečovací systém spolu s Z-wave. 🙂

 

Multifunkčný binárny modul. Zariadenie, ktoré je základom implementácie akéhokoľvek prvku bez podpory Z-wave. Používa sa najmä k prevodu signálu z rôznych spínacích senzorov .

Do inteligentného systému možno implementovať takmer každý možný certifikovaný zabezpečovací systém bez obmedzenia funkcíí z-wave alebo zabezpečovacieho systému.

Naša spoločnosť zabezpečuje aj inštaláciu veľkého spektra zabezpečovacích systémov. Taktiež implementáciu zabezpečovacích systémov do inteligentného bývania z-wave. 

Implementácia zabezpečovacieho systému je možná aj pri hotovej inštalácii. Nemusíte svoj alarm demontovať, jednoducho ho použijeme pri inštalácii Z-wave technológie. 

Bezdrôtový dverový senzor. Jednoducho nalepíte na dvere, okno alebo podobný mechanizmus a bezdrôtovo kontrolujete stav otvorenia a zatvorenia, napríklad aj chladničky. 🙂

Zabezpečovací systém v intergrácii s z-wave inteligentným domom funguje naozaj ukážkovo. Všetky komponenty spolu komunikujú, čím vám ponúkajú úplne nový spôsob zabezpečenia.

Uvedieme si pár príkladov využitia Z-wave pri zabezpečení.

1. Váš domček navštívi neželaný hosť. Systém vás automaticky upozorní, rozbliká všetky svetlá, vytiahne žalúzie, deaktivuje ovládanie osvetlenia, žalúzii, rozozvučí sa siréna a všetky multimédiá. Elegantný spôsob, ako upozorníte susedov a políciu a zároveň odstrašíte zlodeja, no nie ?

2. Vo vašom dome praskne hadica, čo zaznamená záplavový senzor. Automaticky sa uzatvorí hlavný uzáver vody, všetky RGBW LED v dome sa rozblikajú do modrej farby a systém vám pošle upozornenie na váš smartfón.

Galéria aktorov, ktoré sa používajú pri zabezpečovacej časti inteligentného domu.
Krásny dizajn, ktorý sa hodí do každého interiéru.

S Fibarom už nikdy nezmeškáte žiadnu návštevu. 

S použitím videovrátnikov s podporou z-wave môžete odpovedať na zvonenia pri bráne odkialkoľvek na svete. Stačí, aby ste mali pri sebe telefón s aplikáciou inteligentnej elektroinštalácie.

 

Videovrátnik má zabudovaný pohybový senzor, o návšteve budete vedieť ešte skôr ako vám zazvoní. 

 

Obrovská časť vlámaní prebieha cez deň, keď nikto nie je doma. Ak zlodej zazvoní, aby zistil, či je niekto doma, jednoduchou otázkou mu dokážete odpovedať z práce. Tak bude mať dojem, že ste doma. 🙂