Ovládanie žalúzii

Vieme, kedy treba tieň, kedy slnko a kedy to nechať vo vašich rukách

Z-wave ponúka prémiové ovládanie žalúzii v rôznych smeroch a náklonoch. Modul ovládania sa inštaluje buď priamo k technológii žalúzii, alebo do ovládacieho prvku žalúzii. Ovládanie žalúzii pomocou z-wave komponentov je naozaj zaujímavé. Aplikácia vám ponúka presné stanovenie stavu žalúzií. Viete si zvoliť, v akom bode sa majú zastaviť, čo niektoré konkurenčné systémy nedokážu. Taktiež indikácia stavu žalúzii je presná, žalúzie zastavia tam, kde im prikážete.

Ako to funguje ?

Samotný žalúziový modul pri kalibrácii meria spotrebu motorčeku žalúzii. Podľa odmeranej spotreby a nastavenia koncových bodov vie presne určiť polohu žalúzii. Takúto technológiu vám ponúka len málo výrobcov inteligentných elektroinštalácii.

Ovládanie tienenia nie je len pre váš komfort, šetrí aj energie.

Ovládanie tienenia pomocou Z-wave nie je len pre váš komfort, šetrí aj vašu penaženku.

Žalúzie ovládané prostredníctvom z-wave sú naozaj inteligentné. Jednotlivé prvky systému spolu komunikujú a dodávajú ovládaču žalúzii informácie o vonkajšej teplote a osvite pomocou meterologickej stanice. Z multisenzorov zasa údaje o vnútornej teplote, vlhkosti a osvite a riada tienenie celého domu po vašom odchode tak, aby to bolo ekonomicky výhodné. V skratke, ak sa dom nemá v lete prehrievať, systém to vie a žalúzie zatiahne. V zime sa zas bude dom zohrievať. Po vašom príchode sa žalúzie vrátia do pôvodného stavu a vy ste sa vrátili do domáceho prostredia s ideálnou klímou, ktorá vás energeticky nevyšla náročne, kedže systém vie, čo je najlepšie a sám sa o to postará.