Energetická úspora vďaka smart riešeniam

Inteligentné riadenie domu vám ušetrí množstvo financií a času. Rozumným riadením kúrenia, vetrania, žalúzii a spotrebičov vám ušetríme nemalú čiastku.

Napríklad: odídete z domu, systém zaznamená váš odchod a nastaví požadovanú teplotu na tzv. udržiavaciu. Pri vašom príchode zaznamená pohyb a automaticky nastaví teplotu na komfortnú, prípadne si ju nastavíte sami tesne pred príchodom, aby ste mali dom už príjemne teplý. Nastavením časových harmonogramov cez aplikáciu si určíte, kedy má ako dom kúriť.

Riadenie spotreby domu

Moderným trendom v dnešnej dobe je fotovoltika. Je to technológia budúcnosti, tak ako automatizácia domácnosti. Pre fotovoltiku je ideálne, aby sa čo najviac energie spotrebúvalo cez deň. Je to nastaviteľné pomocou nášho systému. Dokážete si nastaviť, aby sa kúrilo aj cez nastavenú hodnotu pri vysokom výkone zo strechy a pod. Spojenie inteligentnej domácnosti a fotovoltickej elektrárne zabezpečí maximálnu energetickú úsporu. Spotrebiče ako zavlažovanie, ohrev TÚV, kúrenie, rôzne čerpadlá zo studní a podobne vám nastavíme tak, aby sa zapínali postupne. Tak vám stačí nižší výkon elektrárne. Opäť sme našli cestu, ako s našou technológiou ušetriť peniaze.

Inteligentné ovládanie žalúzií

Celý deň nie ste doma, deti v škole, manželka v práci, dom automaticky riadi žalúzie tak, aby v zime slnko zohrievalo dom cez okná pomocou slnka, prípadne pri nízkom osvite žalúzie zatiahne pre zlepšenie tepelnej izolácie. V lete naopak žalúzie budú celý deň zatiahnuté, aby sa dom neprehrieval, a vy tak šetríte na kúrení v zime a na chladení v lete.

Ochrana vás, vašej rodiny a majetku

Prvkom inteligentnej inštalácie je aj zabezpečovací systém napojený priamo na aplikáciu vo vašom smartfóne. Aj zabezpečovací systém sa dá zautomatizovať na hlasové povely, alebo odblokovať správnym pohybom rúk, teda gestom. Systém má mnoho možností a dokážete ho ovládať na diaľku.

Inteligentný systém so senzormi ako napr. senzor vytopenia a senzor dymu, vás zachránia v nečakanej situácii, pri havárii, úniku plynu alebo požiari. Pozrite sa na možnosti notifikácie pomocou týchto dvoch extra citlivých senzorov.

Príklad využitia smart home riešenia pri poruche zariadenia

Praskla hadica, vytápa vás. Čo teraz? Štandardne to trvá. Kým prídete domov, zatiaľ stihnete vytopiť suseda pod vami. Tomu to samozrejme nie je po vôli, a tak vám rozbije dvere a zatvorí ventil. Škody na majetku sú obrovské. S nami sa vám to nestane. Senzor zaznamená vodu, pošle vám notifikáciu na smartfón a automaticky zatvorí ventil na prívode vody do domácnosti.

Príklad využitia smart home riešenia pri nežiaducej návšteve

Senzor pohybu zaznamená nežiadúcu návštevu. Okrem toho, že vám pošle notifikáciu, môže vytiahnuť všetky žalúzie, rozblikať celý dom, spustiť sirénu, zamknúť všetky dvere, zavolať políciu, jednoducho, čo si poviete. Aby ste predišli nežiadúcemu spusteniu alarmu – deti prišli zo školy a zabudli systém gestom odblokovať. Môžete použiť kamery, na ktoré sa pozriete priamo cez aplikáciu na smartfóne.

Stále váhate nad inteligentným riešením pre váš dom?

Dovoľte nám, aby sme vás presvedčili
  • Energetická úspora
  • Kontrola na diaľku
  • Prehľad o spotrebe energií
  • Ochrana majetku
  • Automatizácia
  • Inteligentná domácnosť

Najväčšou výhodou inteligentného domu je to, že vám uľahčí a spríjemní život. Postará sa o efektívnu reguláciu spotreby energií, zabezpečenie a ochranu vášho majetku a navyše vás vďaka automatizácii dokáže odbremeniť od mnohých každodenných úloh. Požiadajte nás o nezáväznú cenovú ponuku, prípadne sa s nami spojte a dohodnite si stretnutie alebo konzultáciu.