Hlasový asistent? Pre Taphome žiadny problém!

Veľkým benefitom systému Taphome je jeho integrácia do systémov hlasových asistentov od Amazonu a Apple. Najväčším benefitom týchto asistentov je podpora hlasového ovládania, čiže dokážete svoju domácnosť ovládať pomocou jednoduchých hlasových povelov.

Výhody

  • Drôtová časť je veľmi spoľahlivá
  • Kvalitne spracovaná aplikácia cez ktorú sa dá nastaviť všetko
  • Takmer bez obmedzení vo veľkosti projektu

Nevýhody

  • Obmedzené portfólio vlastných produktov
  • Bezdrôtové riešenie s obmedzenými možnosťami

Integrácia množstva kvalitných výrobcov

Káblové riešenie za rozumnú cenu

Podpora Zigbee zariadení

Komplentá správa systému cez aplikáciu

Všetko v jednej aplikácií

Taphome ponúka  aplikáciu pre správu a užívanie Smart Home. Taphome sa vydal správnou cestou kedy nerozlišuje medzi prístupom k systému z rôznych platforiem, čiže rovnaké možnosti nastavenia máte pri prístupe z telefónu alebo z počítaču. Je dôležité poznamenať, že toto ponúka len veľmi málo výrobcov, pričom medzi lídrami na trhu to má iba Slovenská spoločnosť Taphome.

TapHome BUS a podpora Zigbee zariadení

Taphome pracuje na vlastnom BUS protokole, prostredníctvom ktorého komunikujú zariadenia. Tento BUS protokol sa pomocou kabeláže rozširuje po celom objekte, kde sa následne pripájajú ďaľšie periférie systému. Ako podpora pre TapHome BUS je možné pripojiť komunikačný štandard Zigbee, ktorý ponúka pripojenie vybraných Zigbee zariadení priamo do Taphome Core.

TapHome BUS

Loxone Link je rozhranie Loxone miniserveru, ktoré umožňuje pripojenie rozširujúcich modulov – tzv. extensions. Na jeden miniserver je možné pripojiť až 30 samostatných extensions.

Zigbee

Loxone Tree je káblové zbernicové rozhranie vyvinuté špeciálne pre integráciu prvkov loxone v rámci periférii objektu. Jedná sa prevažne o senzoriku a aktory. Technológia Loxone Tree prináša až 80% úsporu pri ťahaní kabeláže.

TapHome Smart Rules

Taphome smart rules sú hlavným nástrojom automatizácie a sfunkčnenia celého projektu. Cez Taphome rules inštalatér nastaví všetky automatizácie, pričom má na výber pokročilé možnosti použitia zložitých vzorcov, kódov alebo jednoduchých prednastavených blokov. Tento nástroj po inštalácii zostáva v rukách zákazníka, ktorý si následne vytvorí vlastné smart rules alebo upraví tie prednastavené.

Taphome CORE

Core je mozog systému. Je to Linuxový počítač. Linux umožňuje množstvo funkcií, ktoré zodpovedajú za veľkú škálovateľnosť systému – vzdialené aktualizácie Core a firmvéru v moduloch IO, kopírovanie konfigurácie do iných modulov alebo projektov, zálohovanie v cloude, ľahké nasadenie nových funkcií. Tri zbernicové terminály na Core sú konfigurovateľné pre zbernicu TapHome, Modbus alebo RS485 bez potreby ďalších samostatných brán.

Základom je spoľahlivý Linuxový počítač

Taphome core je linuxový počítač. Linux umožňuje množstvo funkcií, ktoré zodpovedajú za veľkú škálovateľnosť systému – vzdialené aktualizácie Core a firmvéru v moduloch IO, kopírovanie konfigurácie do iných modulov alebo projektov, zálohovanie v cloude, ľahké nasadenie nových funkcií.

Moduly do rozvádzaču

Taphome ponúka veľké množstvo modulov priamo do rozvádzaču. Sú to z pravidla prvky, ktoré obsluhujú viacnásobný počet vecí v dome. Pomocou modulov do rozvádzaču dokážete ovládať kompletne celú domácnosť. Je to však riešenie náročnejšie na kabeláž, keďže ide o hviezdicovú topológiu kabeláže.

Moduly mimo rozvádzač

Pre použitie pri odlišnej topológii systému. V tomto prípade je technológia decentralizovaná po celej domácnosti a moduly sú zväčša inštalované pod vypínačmi, prípadne v rôznych inštalačných krabiciach. Tento spôsob inštalácie šetrí kabeláž ale je nákladnejší po stránke hardware od Taphome.