Hlavné výhody Z-wave technológie

⇒ Najväčšia aliancia

Z- wave aliancia je najväčšia aliancia výrobcov Smart Home zariadení spolupracujúvca s viac ako 600 výrobcami a viac ako 2 100 produktami.

⇒ Nízke náklady

Z-wave Smart Home je možné zriadiť už za 600 € pre byt a až po 10 000 € pre kompletnú Smart luxusnú vilu. Záleží len na vašej fantázii.

⇒ Riešenie na všetko

Ponuka produktov využívajúcich Z-wave je tak široká, že je možné ovládať prakticky všetko od osvetlenia, kúrenia, zavlažovania, kamier a pod.

Čo je to Z-wave?

Z-wave je komunikačný protokol, ktorému sa podarilo prepojiť technológiu stoviek svetových značiek pod jednu hlavičku. Pre vás to znamená, že prepojíte Home center Fibaro s Danfoss termostatom a ovládačom brány AEON. V skratke, každý výrobca sa špecializuje na istú oblasť, z-wave spája špičkové produkty viac ako stoviek značiek a tvorí z nich inteligentnú elektroinštaláciu.

Z-wave je bezdrôtový

Všetko bez sekania drážok a kabeláže. Obrovskou výhodou Z–wave technológie je jej inštalácia. Systém je plne bezdrôtový. To znamená, že je možné ho inštalovať rovnako jednoducho do novostavby ako aj do domu ktorý stojí roky. Pri inštalácii neurobíme žiadnu drážku, nebude sa jednať o kompletnú rekonštrukciu ako pri káblovom riešení inteligentného domu. Snímače a senzory pri Z-wave technológii sú bezdrôtové. Veľkou výhodou Z-wave technológie je jej topologické zostavenie – každý jeden modul je aj prijímač aj vysielač.

So Z-wave ste stále v spojení

Bežný dosah Z-Wave signálu je v otvorenom priestranstve 100 metrov a vo vnútri budovy do 50 metrov v závislosti od použitých materiálov, ktoré dosah v interiéry znižujú. Okrem toho, Z-Wave je tzv. mesh technológia, teda všetky Z-Wave zariadenia dokážu medzi sebou komunikovať a signál s jedného Z-Wave zariadenia môže byť preposlaný na ďalšie a informácie sa v Z-Wave sieti smerujú (routing) od odosielateľa k príjemcovi. Jednoducho povedané, čím viac Z-Wave zariadení máte v dome, tým je dosah a veľkosť Z-Wave siete väčší.

Chráňte si vašu domácnosť aj pomocou týchto inteligentných bezpečnostných senzorov

Je to omnoho jednoduchšie ako si myslíte. Stačí sa nám len ozvať a my si s vami prejdeme všetky detaily a navrhneme vám to najideálnejšie riešenie.