Čaro správneho nastavenia žalúzií

Z–wave ponúka prémiové ovládanie žalúzií v rôznych smeroch a náklonoch. Modul ovládania sa inštaluje buď priamo k technológii žalúzii, alebo do ovládacieho prvku žalúzii. Ovládanie žalúzii pomocou –wave komponentov je naozaj zaujímavé.

Aplikácia vám ponúka presné nastavenie stavu žalúzií. Viete si zvoliť, v akom bode sa majú zastaviť, čo niektoré konkurenčné systémy nedokážu. Taktiež indikácia stavu žalúzii je presná, žalúzie zastavia tam, kde im prikážete.

Ako funguje inteligentné ovládanie žalúzií?

Samotný žalúziový modul pri kalibrácii meria spotrebu motorčeku žalúzii. Podľa odmeranej spotreby a nastavenia koncových bodov vie presne určiť polohu žalúzii. Takúto technológiu vám ponúka len málo výrobcov inteligentných elektroinštalácii.

Správne nastavené žalúzie po celý rok

Žalúzie ovládané prostredníctvom z-wave sú naozaj inteligentné. Jednotlivé prvky systému spolu komunikujú a dodávajú ovládaču žalúzii informácie o vonkajšej teplote a osvite pomocou meterologickej stanice.

Z multisenzorov zasa údaje o vnútornej teplote, vlhkosti a osvite a riada tienenie celého domu po vašom odchode tak, aby to bolo ekonomicky výhodné. V skratke, ak sa dom nemá v lete prehrievať, systém to vie a žalúzie zatiahne. V zime sa zas bude dom zohrievať.

Po vašom príchode sa žalúzie vrátia do pôvodného stavu a vy ste sa vrátili do domáceho prostredia s ideálnou klímou, ktorá vás energeticky nevyšla náročne, keďže systém vie, čo je najlepšie a sám sa o to postará.

Fibaro pohybový senzor

Senzor na základe teploty alebo intenzity svetla, prípadne pohybu v dome – či už povolenom alebo nepovolenom, odošle signál a rolety sa nastavia do požadovanej polohy.

Fibaro Roller Shutter 3

Fibaro ovládač motorov 3. generácie je zariadenie, ktoré vám umožní ovládať motory žalúzií alebo závesov. Pritom je jedno, či majú elektronickú alebo mechanickú brzdu.

Chráňte si vašu domácnosť aj pomocou týchto inteligentných bezpečnostných senzorov