Osvetlenie

Rozžiarte váše priestory farbami, ktoré nie len osvetlia, ale aj pomôžu.

Z-wave ponúka množstvo spínacích a stmievacích prvkov.

Svetlá je možno spínať, stmievať meniť farby, nastavovať čas alebo automatizovať stmievanie pomocou pokynov z multisenzrov a meteostanice. Napríklad po príchode domov sa rozsvieti orientačné svetlo práve tam, kde ste. O to sa postará multisenzor. Svetlo sa rozžiari na takú hodnotu, aká je potrebná, keďže multisenzor meria aj osvit. Vie, ako veľmi má svetlo stlmiť.

Automatizácia osvetlenia je bežným stavebným prvkom inteligentného systému. Ušetrí vám čas a máte o starosť menej, kedže dom vie, kedy svetlo potrebujete a kedy nie. 🙂

Implementácia akejkoľvek lampy a žiarovky tou najjednoduchšou cestou.

Jednotlivé spotrebiče môžete riadiť pomocou najmenších dostupných plugov do zásuviek. Plug vám poskytne radu možností ako časové harmonogramy, meranie energie, dokonca sám farebne signalizuje spotrebu, ktorá cez neho preteká.

 Medzi takéto spotrebiče patria napríklad voľne stojace lampy, vianočné a iné dekoračné osvetlenie. Pomocou plugu si akúkoľvek lampu alebo osvetlenie integrujete do inteligentného ovládania. Je to naozaj jednoduché, nepotrebujete nás ani volať, všetko zvládnete sami. 🙂

Veľa možností jedným tlačidlom. Skúste scény, je to jednoduché. 

Ovládanie, stmievanie a zmena farieb jednotlivých okruhov osvetlenia nie je limit.

Pri nastavení rôznych scén ovládate viacero okruhov osvetlenia spolu s dalšími predom nastavenými prvkami inteligentnej elektroinštalácie. Takýto spôsob ovládania nazývame ovládanie pomocou “scén”. Používa sa pri najčastejšie používaných skupinách osvetlenia, ktoré zakaždým jednotlivo zapíname/vypíname, stmievame alebo meníme farbu. Pre priklad: asi najčastejšie tvorenou scénou je scéna “kino”. Táto scéna by mohla vyzerať nasledovne :

1. Osvetlenie v obývacej miestnosti sa stlmí napríklad na 10%.

2. Rolety sa zatiahnu tak, aby vzniklo šero.

3. Aktivuje sa multimediálny ozvučovací systém implementovaný do systému.

4.Pri zopnutí/rozopnutí dverového kontaktu alebo pri použití videovrátnika sa film zastaví, aby vám z filmu nič neuniklo.

Ako sme už v inej časti nášho webu písali, vaše osvetlenie sa dá využiť aj ako signalizácia rôznych stavov domácnosti. Osvetlenie v jednotlivých izbách začne blikať, meniť farby pri dlhodobo otvorenom okne, pri zopnutí akéhokoľvek senzoru zabezpečovacej časti.

Veľmi zaujímavý spôsob nastavenia je zapnutie záplavového senzoru, ktorý rozsvieti všetky RGBW svetlá na modro, pri požiari na červeno, pri neželanom vniknutí rozbliká všetky farby dúhy. Jednoducho, pri akomkoľvek “havaríjnom stave” dokážeme problém signalizovať pomocou svetiel. Takže aj keď nemáte pri sebe telefón a ste doma, okamžite si uvedomíte, že niečo nie je vporiadku.