Inteligentné nastavenie osvetlenia

Automatizácia osvetlenia je bežným stavebným prvkom inteligentného systému. Ušetrí vám čas a máte o starosť menej, keďže dom vie, kedy svetlo potrebujete a kedy nie. Predstavte si, že už nemusíte myslieť na zapínanie a vypínanie osvetlenia na dome.

Môžete ho ovládať napríklad z pohodlia obývačkovej pohovky cez smartphone, dokonca aj na diaľku, keď nie ste práve doma. Alebo ponechajte všetko na samotný inteligentný systém.

Z–wave ponúka množstvo spínacích a stmievacích prvkov

Svetlá je možno spínať, stmievať, meniť farby, nastavovať čas alebo automatizovať stmievanie pomocou pokynov z multisenzorov a meteostanice. Napríklad po príchode domov sa rozsvieti orientačné svetlo len tam, kde práve ste. O to sa postará multisenzor. Svetlo sa rozžiari na takú hodnotu, aká je potrebná, keďže multisenzor meria aj osvit. Vie, ako veľmi má svetlo stlmiť.

Zapojenie akejkoľvek lampy a žiarovky tou najjednoduchšou cestou

Jednotlivé spotrebiče môžete riadiť pomocou najmenších dostupných plugov do zásuviek. Plug vám poskytne radu možností ako časové harmonogramy, meranie energie, dokonca sám farebne signalizuje spotrebu, ktorá cez neho preteká. Medzi takéto spotrebiče patria napríklad voľne stojace lampy, vianočné a iné dekoračné osvetlenie. Pomocou plugu si akúkoľvek lampu alebo osvetlenie integrujete do inteligentného ovládania. Je to naozaj jednoduché, nemusíte nás ani volať, všetko zvládnete sami.

Veľa možností jedným tlačidlom – vyskúšajte scény, je to jednoduché

Pri nastavení rôznych scén ovládate viacero okruhov osvetlenia spolu s ďalšími predom nastavenými prvkami inteligentnej elektroinštalácie. Takýto spôsob ovládania nazývame ovládanie pomocou “scén”. Používa sa pri najčastejšie používaných skupinách osvetlenia, ktoré zakaždým jednotlivo zapíname/vypíname, stmievame alebo meníme farbu.

Nebojte sa experimentovať

Pri inteligentnom osvetlení je ovládanie, stmievanie a zmena farieb jednotlivých okruhov osvetlenia úplnou hračkou.

Chráňte si vašu domácnosť aj pomocou týchto inteligentných bezpečnostných senzorov